Mediat serbe: Tifozët e Shkëndijës do ta mbështesin Kosovën kundër Maqedonisë së Veriut në Shkup

Grupi tifozëve të Shkendijës nga Tetova,  “Ballistët”, njoftojnë se do të jenë me ekipin e Kosovës në ndeshjen kundër Maqedonisë Veriore në Shkup që luhet më 26 mars, raporton medium serb “Kurir”.

 

“Ata e postuan në rrjetet sociale me titullin se ‘bashkimi bën fuqinë’. Tifozët e FC Shkendija do ta mbështesin Kosovën me 26 mars pasi ndeshen me Maqedoninë Veriore në gjysmëfinale të play-off-it të Ligës së Kombeve”, thuhet në deklaratën e tyre”, shpreh shqetësimi ky medium serb.

 

 

 

Serbia po shqetësohet me këtë fakt, nga frika se kombëtarja e Kosovës mund të fitojë në Shkup dhe shkon drejt Kampionatit Evropian.

 

Serbët janë të shqetësuar me sukseset e mëdha që po arrin kombëtarja jonë.