Me pistoletë në makinë, arrestohet 36-vjeçari në Tiranë

Një 36-vjeçar banues në Durrës është arrestuar nga policia, pasi qarkullonte me armë zjarri. Pistoletën 36-vjeçari e mbante në një çantë brenda makinës, ku gjatë kontrollit i është gjetur nga policia. Pistoleta ishte e mbushur dhe në krëhër mbante 7 fishekë.

Së bashku me 36-vjeçarin në makinë udhëtonte edhe një person tjetër i cili pasi u kontrollua u la i lirë ndërsa poseduesi i pistoletës u arrestua në flagrancë. Tashmë i riu do të përballet me veprën penale ”Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi deri në 7 vjet burgim.