Mc Kresha thërret ezanin në Mitrovicë (VIDEO)

Reperi i njohur shqiptar, Mc Kresha, ka thirrur ezanin në një xhami të Mitrovicës.

Në një video të publikuar në faqen “Qyteti i Mitrovicës” në Facebook, artisti dëgjohet teksa thërret ezanin në mesin e shumë besimtarëve, njofton Klankosova.tv.

Ndryshe, Mc Kresha shpesh herë ka folur për fenë islame në intervista dhe është agjërues i rregullt i Ramazanit.

Shihni më poshtë videon: