Mbappe rrezikon të humbasë ndeshjen e fazës tjetër në Euro 2024 nëse ndodh një gjë

Kylian Mbappe rrezikon të humbasë ndeshjen e fazës së 1/8-tës së Francës në Euro 2024 nëse një gjë ndodh në rikthimin e tij kundër Polonisë sonte (e martë).

Mbappe krijoi golin e vetëm të skuadrës së tij kundër Austrisë në ndeshjen e tyre hapëse të Euro 2024. Por, ai u detyrua të largohej më vonë pasi theu hundën pas një përplasjeje me Kevin Danso.

Sulmuesi më pas humbi barazimin pa gola të Francës kundër Holandës.

Megjithatë, lojtari i ri i Real Madridit do të rikthehet në garë kundër Polonisë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

 

 

‘Les Bleus’ aktualisht renditen pas holandezëve në vendin e dytë përpara ndeshjes së sotme në Dortmund.

Didier Deschamps do të shpresojë që Mbappe të frymëzojë Francën drejt fitores dhe të sigurojë vendin e parë në Grupin D.

Por, Deschamps mund të jetë edhe një herë pa yllin e tij për ndeshjen e fazës së 1/8-tës. Kjo vjen nëse francezi merr një karton të verdhë ndaj Polonisë, i cili do të rezultonte me një pezullim.

Ai duhet të shmangë marrjen e një kartoni të verdhë për të konfirmuar disponueshmërinë e tij për përballjen e fazës me eliminim.

Ndryshe, Mbappe është në radhë për të startuar kundër Polonisë, pasi u largua nga lista në lojën e Francës kundër Holandës.

25-vjeçari është vendosur të mbajë një maskë për fytyrën pas thyerjes së hundës, me Deschamps që zbuloi se superylli po lufton me veshjet mbrojtëse.