Marcos Alonso refuzon marrëveshjen dyvjeçare nga Man United për një arsye

Sipas raportimeve nga Spanja, Marcos Alonso dëshiron të qëndrojë në Barcelonë dhe nuk është gati të bëjë një lëvizje huazimi te Manchester United këtë verë.

Gazetari i Marca, Luis Rojo këmbëngul se reprezentuesi spanjoll nuk dëshiron të kthehet në Ligën Premier dhe dëshiron të qëndrojë te skuadra katalunase.

Rojo shkroi në Twitter: “Marcos Alonso nuk e sheh qartë kalimin e tij te United. Ai vazhdon me idenë e tij për të përmbushur kontratën e tij me Barçën”.

Djajtë e Kuq janë në kërkim të një zgjidhjeje të përkohshme për mungesën e aftësisë së tyre dhe të krahëve të majtë të disponueshëm pas lajmeve që Luke Shaw mund të mungojë deri në dy muaj.

Shaw ka pësuar një lëndim muskulor, duke e lënë Erik ten Hag në një pozitë të vështirë me Tyrell Malaci që gjithashtu mungon dhe Brandon Williams që largohet si huazim te skuadra e Championship – Ipswich Town.

Ten Hag ka sugjeruar publikisht se Manchester United mund t’ia dalë mbanë pavarësisht se nuk ka në dispozicion mbrojtës të majtë të – por Djajtë e Kuq po bëjnë lëvizje në treg për të sjellë një zëvendësues në huazim.