Liverpool shpreson në qëndrimin e Salah

Liverpool's Egyptian midfielder Mohamed Salah reacts during the English Premier League football match between Newcastle United and Liverpool at St James' Park in Newcastle-upon-Tyne, north east England on April 30, 2022. (Photo by Paul ELLIS / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /

Pas largimit të Sadio Mane nga klubi, Liverpool po bën çmos për të ruajtur Mo Salah.

Egjiptiani Mo Salah ka qenë disa herë në qendër të spekulimeve që e kanë larguar atë nga ‘Anfield’.

Njësoj po ndodh edhe këtë merkato, sidomos pas largimit të Sadio Mane. Por, ‘Liverpool Echo’ shkruan se klubi po bën gjithçka për ta mbajtur Salah te ‘Reds’, transmeton lajmi.net.

Nënkampionët e Anglisë shpresojnë se negociatat do të mbyllen pozitivisht dhe lojtari të mbetet në ‘Anfield’.

Para fundit të sezonit, Barcelona sihhej si destinacion i mundshëm për anësorin, por tashmë ato zëra janë shuar.

Megjithatë, dilemma e Liverpool vazhdon të jetë aty. Mo Salah nuk është 100% i vendosur të qëndrojë.