Liverpool fillon hetimet pas akuzave të Man Cityt rreth tifozëve në Anfield

Liverpooli ka konfirmuar se po heton akuzën, e cila thuhet se ka ndodhur pas golit të parë të Cityt, që gjithashtu thuhet se ka edhe pamje të autorit.

Bosi i qytetit Pep Guardiola shpreson që nikoqirët të ndërmarrin veprime nëse pretendimi vërtetohet, por këmbënguli se kjo lloj sjelljeje është nga “njerëz të caktuar – jo vetëm LFC” pasi iu referua dëmtimit të autobusit të ekipit të tyre në stadium në 2018.

Ai tha për Sky Sports: “Nuk e di se çfarë ndodhi. Kam dëgjuar diçka nga turma – diçka jo e këndshme për stafin. Por nuk e di se çfarë saktësisht. Unë nuk i pashë imazhet.

“Unë jam shumë i sigurt se nëse do të ndodhte, atë që njerëzit më thanë, unë jam i sigurt se Liverpool do të marrë masa për këtë person. Liverpool është shumë më i madh se kjo sjellje.

“Asgjë nuk do të ndryshojë admirimin tim për këtë klub. Ishte e njëjta histori dy, tre vjet më parë kur erdhëm këtu dhe ata shkatërruan autobusin tonë – janë njerëz të caktuar, jo vetëm Liverpool FC.

“Është gjithmonë kënaqësi të vish në këtë stadium. Është një nder për këtë atmosferë, sesi ata e mbështesin ekipin. Kjo është arsyeja pse është Anfield”, përfundoi tekniku spanjoll.