Lëvizja Besa mban Kuvendin qendror, do të merret vendimi për koalicionin

Sonte, Lëvizja Besa ka paralajmëruar se do të mbajë mbledhjen e Kuvendit qendror të partisë, ku temë kryesore do të jetë situata e krijuar me koalicionet, shkruan GazetaExpress.

Rikujtojmë që dje Ziadin Sela, kryetar i ASH-së, përmes një video në rrjetet sociale ka lajmëruar që kanë arritur marrëveshje në parim me Alternaivën, duke e përjashtuar Lëvizjen Besa nga ky bashkim.

“Lëvizja Besa sonte ka thirrur mbledhjen e kuvendit qendrorë për të diskutuar rreth aktualitetit politik. Siç mësohet, në këtë takim do të diskutohet edhe për zgjedhjet, platformën ‘BESA’ dhe do të miratoj strategjinë për zgjedhjet e 12 prillit. Gjithashtu, kuvendi do të verifikoj vendimin e kryesisë për shefin e shtabit për zgjedhjet e prillit”, thuhet në njoftimin e LB.