Leao për Tonali: Nuk e prisja kurrë që ai të largohej

Rafael Leao pranon se nuk e priste kurrë që Sandro Tonali të largohej nga Milani, pasi ishte trashëgimtari i Gennaro Gattusos, por mbrëmë përfundoi transferimin te Newcastle United.
Reprezentuesi portugez publikoi një video të tij në pushime me familjen e tij në një varkë dhe po u përgjigjej pyetjeve, përfshirë shokët e tij në San Siro.

“Tonali është një lojtar i rëndësishëm për ne, nuk e prisja kurrë që ai të largohej”, tha Leao në video.

“Ai bëri ndryshimin për ne në mesfushë dhe unë e pashë atë si trashëgimtarin e Gattusos, sepse ai ka qenë një mbështetës i Milanit që kur ishte fëmijë. E pashë të ishte te Milani për shumë vite.

“Kemi pasur një raport të mirë. I uroj atij fat dhe sukses në aventurën e tij të re.”

Deklarata që Tonali bëri kur përfundoi transferimin te Newcastle United e bëri të qartë se kjo nuk ishte rruga e tij e preferuar e karrierës, duke theksuar se ai shpresonte se nuk do të ishte një lamtumirë e plotë për Milanin, por se ai do të kthehej në San Siro.

Milani pranoi tarifën prej rreth 70 milionë euro plus 10 milionë të tjera në shtesa të ndryshme dhe një ulje të tarifës së shitjes.