Largimi i parë nga Milani pritet të konfirmohet në javët e ardhshme – po e humbin super lojtarin

Daniele Maldini, mesfushori i ri sulmues dhe djali i legjendës së Milanit, ka përjetuar një ringjallje në Monza pas një lëndimi në gjysmën e parë të sezonit.

Në gjashtë paraqitjet e tij për klubin Brianza, Maldini ka dëshmuar vlerën e tij duke gjetur rrugën e tij drejt golave ​​në tri raste, duke treguar talentin dhe potencialin e tij.

Adriano Galliani, i cili mban një marrëdhënie të ngushtë me familjen Maldini dhe është një figurë lider në futbollin italian, synon të sigurojë qëndrimin e Daniel Maldinit në Monza.

Sipas raportimeve nga Tuttomercatoweb, Galliani do të paraqesë një ofertë prej katër milionë eurosh për të marrë shërbimet e talentit të ri në formë të përhershme, duke theksuar besimin e tij në potencialin e lojtarit.

E ardhmja e Daniele Maldinit në Monza duket premtuese, me Gallianin që punon për të siguruar qëndrimin e tij në klub. Për mesfushorin e ri, kjo mund të jetë një mundësi për të vazhduar zhvillimin e tij dhe për të ndjekur gjurmët e mbiemrit të tij të shquar në botën e futbollit.

Ndërkohë, Monza shpreson të mbajë një nga premtimet e saj më të ndritura dhe të kontribuojë në rritjen e saj në sport.