Lajmi i fundit: Zaev: Nuk ka amnisti të fshehur, gjithsecili që shkel ligjin do të përgjigjet

“Me këtë ligj garantohet që politikanët të mos bëjnë zgjedhjen e gjykatësve dhe prokurorëve. Tani ka ardhur kohë tjetër kur politikanët duhet t’i mbajnë duart larg gjyqësorit. Më vjen keq që VMRO-DPMNE-ja nuk mbështeti këtë ligj por mbet peng i kriminelit të dënuar Nikolla Gruevski”, tha Zaev, duke shtuar se tani në radhë është bashkimi Evropian.

“Ne premtimet tona i përmbushim, tani është radha që BE-ja të mbaj premtimin, është koha për datë për negociata dhe anëtarësim në BE”, tha Zaev dhe njëherit ju bëri thirrje të gjithëve që t’i bashkëngjiten në marshin e nesërm në ora 18:00 para Kuvendit, nën moton të gjithë për drejtësi.