Lady Gaga dhe Brad Pitt bëhen bashkë për një projekt filmik

Lady Gaga i është përgjigjur pozitivisht ofertës për të aktruar në filmin “Bullet Train” me Brad Pitt, bazuar në romanin misterioz japonez.

Lady Gaga është informuar për të luajtur me Brad Pitt në filmin e ardhshëm të vrasësve Bullet Train, bazuar në një roman misterioz japonez, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Këngëtarja 34-vjeçare mori një nominim për aktoren më të mirë për “Oscar” për rolin e saj në vitin 2018 në “A Star Is Born”, me regji nga personazhi kryesor, Bradley Cooper.

Tani bukuroshja bionde po kthehet në ekranin e argjendtë që do të jetë me regji nga David Leitch, zbuloi Collider këtë të enjte.

Emri i Gagas u bë public vetëm një ditë pasi Hollywood Reporter dha lajmin se i nominuari për dyçmime “Oscar”, Michael Shannon do të jetë në film.

Aktori i Heroes Masi Oka, i cili lindi në Tokio, u zbulua nga Deadline se do të jetë pjesë e kastit.

Vetëm javën e kaluar, Variety konfirmoi që ylli i Atlantas, Zazie Beetz, të cilin David Leitch e bëri regjinë në Deadpool 2, ishte pjesë e kastit.

Bullet Train është një përshtatje e romanit të Maria Beetle nga Kotaro Isaka dhe filmi me sa duket do të mbajë mjedisin japonez të librit.

Siç sugjeron titulli i tij, filmi është vendosur në një tren plumbash që ndodh të luajë strehimin e pesë vrasësve të kontraktuar me objektiva të ndërthurura misteriozisht.

Edhe pse Brad po luan rolin e Ladybug ende nuk dihet se kush është personazhi i Gagas, megjithëse një burim i Collider tha se ajo nuk është në rol kryesor.

Roli i Brad u konfirmua nga The Hollywood Reporter në fillim të korrikut, një muaj pasi doli që David Leitch po kryeson shfaqjen.