Ky do të jetë moti për sot

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare lokale, derisa pritet të fryjë erë në drejtim verior.

Gjatë pasdites do të ketë reshje të shiut, ndërsa temperatura minimale do të jetë në intervalin nga 10 deri 20 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 27 deri 35 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 33 gradë celsius.

Gjatë periudhës së ardhshme pritet moti stabil dhe i nxehtë. Temperaturat ditore do të jenë në rritje të vazhdueshme, posaçërisht ditën e mërkurë ku pritet temperatura të arrijë deri në 40 gradë celsius.