Kurti ua uron besimtarëve ortodoksë Krishtlindjen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë ortodoksë për festën e Krishtlindjes.

Përmes një postimi në Facebook, Kurti ka uruar që kjo festë t’i gjejë të lumturë e tu sjellë mbarësi e begati të gjithë atyre që e festojnë.

“Për Krishtlindje u uroj qytetarëve të Kosovës të besimit të krishterë ortodoks, të cilët sot kremtojnë, që kjo festë t’i gjejë të lumtur, dhe t’u sjellë mbarësi e begati. Mesazhi i dashurisë dhe i shpresës së kësaj feste frymëzon për më shumë dashamirësi e angazhim për një shoqëri më të mirë. Edhe një herë ju uroj, juve e familjeve tuaja, dhe u dëshiroj paqe dhe gëzim. Gëzuar Krishtlindjen”, shkruan Kurti.