Kurti priti këshilltarët e Merkel dhe Macron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim një delegacion franko-gjerman, i përbërë nga këshilltari i kancelares gjermane Angela Merkel, Jan Hecker dhe të presidentit francez Emmanuel Macron, Emmanuel Bonne.

Mediat u lejuan të marrin vetëm pamje dhe nuk do ketë deklarime për media.

Në takim është parë edhe ambasadori gjerman në Kosovë Christian Heldt.