Kurti: Ose mbi 80 vota në kuti për Osmanin, ose mbi 500 mijë për VV-në

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është deklaruar edhe një herë për zgjedhjen e Presidentit.

Në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se nuk dëshiron ta çojë vendin në zgjedhje, njofton Klan Kosova.

Sipas tij, ata që nuk e duan zgjedhjen e Presidentes, ata që nuk e duan Presidenten, që kanë bërë e po bëjnë luftë speciale kundër saj, mund ta çojnë vendin në zgjedhje.

“Ne nuk mund dhe nuk duam ta çojmë vendin në zgjedhje të sërishme sepse ne duam ta zgjedhim Presidenten e re. Ata që nuk e duan zgjedhjen e Presidentes, ata që nuk e duan Presidenten, që kanë bërë e po bëjnë luftë speciale kundër saj, mund ta çojnë vendin në zgjedhje”.

“Me zgjedhjen e tyre ata i kanë zgjedhjet në dorë: ose mbi 80 vota në kuti për Vjosa Osmanin, ose mbi 500 mijë vota në kuti për Lëvizjen VETËVENDOSJE!”.