Kryetari i FFMV-së, Sejdini për Lajm Tv: Ndeshja Maqedoni-Kosovë do të luhet në Shkup (Video)

Ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve sipas të gjitha gjasave do të luhet në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup. Në një intervistë për Lajm Tv, kryetari i Federatës së futbollit të Maqedonisë së Veriut (FFMV), Muamed Sejdini, ka deklaruar se, kjo ndeshje mund të zhvendoset në një stadium tjetër vetëm nëse UEFA e vlerëson si sfidë me rrezik të lartë.

Në intervistën për “Lajm”, kryetari i FFMV-së flet edhe për ofendimet antishqiptare të Komitëve”, për mundësinë e aplikimit të sistemit VAR në Maqedoni si dhe për kampionatin vendor. Në videon më poshtë mund ta ndiqni të plotë intervistën që realizoi LAJM.tv me kryetarin e FFMV-së, Muamed Sejdini.

Gazetar: Reshat Ibrahimi, operator: Amir Idrizi

Kryetari i FFMV-së, Sejdini për Lajm Tv: Ndeshja Maqedoni-Kosovë do të luhet në Shkup (Video)

Kryetari i FFMV-së, Sejdini për Lajm Tv: Ndeshja Maqedoni-Kosovë do të luhet në Shkup (Video)

Posted by Lajm TV on Thursday, December 12, 2019