Kroacia – Argjentina, statisika në ndeshjet direkte

Kroacia dhe Argjentina do të përballen sot, në orën 20:00, në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Botës.
Ndeshja pritet të jetë interesante, marrë parasysh formën e mirë të të dyja kombëtareve, transmeton lajmi.net.

Ndeshjet direkte në mes tyre nuk paraqesin ndonjë dominancë absolute të ndonjërës skuadre.

Nga dy fitore për Argjentinën dhe Kroacinë, ndërsa një tjetër ndeshje ka përfunduar në barazim.

Në nivelin e Kupës së Botës, të dy skuadrat kanë nga një fitore: Argjentina mbizotëroi 1-0 në 1998, ndërsa Kroacia fitoi 3-0 në 2018.