Koronavirusi: Vdes në moshën 35-vjeçare lojtari i ragbit nga Franca

Christoph Pras ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare.

Lojtari i ragbit në Francë i ekipit Fc Grenoble, ishte i prekur me koronavirus.

Pras ka luajtur për Skuadrën Kombëtare Franceze të Ragbisë U-18 dhe shumicën e karrierës e pati në nivelin amator.

Ai la pas gruan dhe dy fëmijët, raporton Le Equipe përcjell Klan Kosova.