Këto ishin profesionet e aktorëve të njohur turq, para se të bëheshin të famshëm

Sot i shohim në filma e seriale shumë të suksesshëm turq dhe me rolet e tyre kanë fituar dashurinë e publikut, por jo të gjithë e kanë nisur karrierën e tyre në aktrim.

Disa prej aktorëve turq që shihni në seriale, dikur kanë punuar punë të ndryshme, që nga mësues, menaxher, arkitekt e shumë profesione të tjera që ju ftojmë t’i shihni në vazhdim.

Halit Ergenç (Sulejmani i madhërishëm) dikur ka qenë kërcimtar dhe vokalist

Beren Saat (Bihter) dikur ishte menaxhere biznesi

Tuba Buyukustun (Syhan) dikur punonte dizajnuese dekori

Ercan Kesal (Baba Idrisi) ka punuar doktor

Bugra Gulsoy (Demir nga seriali Bija ime) ka punuar arkitekt

Nur Fettahoglu (Sulltanesha Mahidevran) bankiere

Can Yaman (Xhani nga Një puthje në errësirë) avokat

Demet Ozdemir (Sanem) dikur ishte kërcimtare

Çagatay Ulusoy (Sarp) model

Baris Arduç (Kuzgun) ka punuar si kujdestar plazhi

Kadir Dogulu (Maxhit) ka punuar si kuzhinier dhe si operator.