Kina shënon 62 raste të reja me koronavirus

Rreth 62 raste të reja të koronavirusit u regjistruan në Kinë të martën, ku të gjitha, përveç tre prej tyre u importuan, sipas Komisionit Kombëtar të Shëndetit të vendit, raporton CNN, transmeton lajmi.net.

Vendi gjithashtu regjistroi dy vdekje të reja të martën – një në Shanghai, dhe një në Hubei, provinca ku filloi pandemia.

Aktualisht ka 1,095 raste janë asimptomatike nën vëzhgimin mjekësor.

Statistikat e Kinës:

81.802 raste të konfirmuara

1,190 raste aktive

3,333 vdekje

77.227 u shëruan dhe u larguan nga spitali.