Kim Kardashian pozon për një fotosesion të ri tërheqëse, vë në pah linjat e veshur në të zeza

Kim Kardashian riktheu vitet 1970 në një fotosesion të ri që ajo postoi në Instagram këtë të premte (11 mars).

41-vjeçarja u shfaq joshëse në të zeza nga materiali i lëkurës teksa pozonte e ulur në një karrige dhe më pas në divan.

Në një version të edituar të fotos së karriges, ajo rriti efektin duke u mbivendosur në një sfond të kuq dhe rozë.

Foto: Kim Kardashian/Instagram

Kim përshtati veshjen dhe me një palë çizme të zeza deri tek gjuri, syze dielli të bardha, ndërsa shihet me makijazh të theksuar.

Ylli televiziv u dha fansave të saj një sugjerim për rutinën e saj të mëngjesit, shkruan DailyMail.

Foto: Kim Kardashian/Instagram

Postimet e saj të fundit vijnë dy ditë pasi ajo ndezi reagime të shumta në internet, duke u kërkuar grave që të ‘ngrihen dhe të punojnë’ në një intervistë për Variety.

Në të gjithë Tëitter, përdoruesit thirrën yllin e realitetit dhe miliarderen për komentet e saj se si ‘askush’ nuk është i gatshëm të punojë më.

Shumë njerëz e kritikuan Kim-in për të, atë që disa e quajtën këshilla ‘të shurdhër’ për atë që duhet për të pasur sukses, mes tyre gazetari Soledad O’Brien, i cili shkroi në Twitter: ‘Gjithashtu: të lindësh i pasur. Me të vërtetë ndihmon’.

Foto: Kim Kardashian/Instagram

Kim zgjoi zemërimin e lexuesve pasi ofroi këshilla për gratë e tjera që shpresonin të kishin sukses në biznes.

“Kam këshillat më të mira për gratë në biznes. Ngrihuni dhe punoni. Duket sikur askush nuk dëshiron të punojë këto ditë”, deklaroi Kim.

Komentet e Kim-it se “askush nuk dëshiron të punojë këto ditë” i bëri jehonë deklaratave të kritikuara gjerësisht nga komentues të ndryshëm kulturorë, duke vënë në dukje se shumë biznese me pagë të ulët kanë pasur probleme në tërheqjen e punëtorëve në muajt e fundit.

Foto: Kim Kardashian/Instagram

Megjithatë, të tjerë kanë pohuar se modeli lidhet me pandeminë e vazhdueshme të coronavirusit, pasi gati një milion amerikanë kanë vdekur nga sëmundja deri më tani, duke lënë shumë nga punët e tyre të pambikëqyrura, ndërsa të tjerët nuk janë të gatshëm të punojnë në punë shërbimi për paga të ulëta ndërkohë që janë vënë në rrezik të shtuar të kontraktimit me virusin.

Disa përdorues të Twitter sugjeruan se ideja se njerëzit nuk po punonin ishte një pikë diskutimi që nuk bazohej në realitet.