ShowBiz Katie Price vazhdon të tregojë rezultatin e operacionit të fundit plastik përmes...

Katie Price vazhdon të tregojë rezultatin e operacionit të fundit plastik përmes paraqitjeve provokuese nga plazhi

Katie Price tregoi rezultatet e operacionit të saj të 14-të të gjoksit teksa përpiqej të mbante asetet e saj të reja në bikini të vogla me vija, ndërsa po dilte në plazh në Tajlandë të shtunën.

Ish-modelja magjepsëse, 43-vjeçare, dukej sikur po kalonte një kohë të mirë në udhëtimin e saj me të fejuarin Carl Woods, teksa po qëndronin në rërë përpara se të pushonin në një shezlon, shkruan DailyMail.

Kjo ndodhi pasi asaj i mungonte djali i saj Harvey, i cili u pa duke ecur në shfaqjen e tij të parë të modës këtë fundjavë, me motrën e saj Sophie duke thënë në rrjetet sociale se ajo ishte në rrugën e saj për në ngjarje.

Katie vuri në pah trupin e saj e veshur me bikini bardh e zi teksa merrte rreze dielli në resort, duke treguar tatuazhet e saj të shumta në trup, duke përfshirë vizatimin e saj më të fundit të luleve në krah.

Ajo i kapi flokët e saj bionde të lagura, teksa u shfaq pa makiajzh duke treguar dukjen e saj natyrale.

Katiet iu bashkua i fejuari i saj Carl, i cili gjithashtu tregoi tatuazhet e tij dhe dukej me humor të mirë në festën me diell.

Thuhet se ajo bëri operacionin e saj të fundit të gjoksit dhe liposuksionin e plotë të trupit me heqjen e yndyrës së dhjamit në dhjetor, përpara se të kthehej fshehurazi në Belgjikë në janar për një ngritje të syve dhe vetullave.

Sipas The Mirror, familja e Katiet është ‘e tmerruar’ me procedurën e saj të fundit dhe thuhet se janë të zhgënjyer që kirurgët pranuan ta kryejnë atë.

Një burim tha: “Po bëhet vërtet budallaqe tani dhe më shumë se paksa e papërgjegjshme. Të gjithë janë shumë të tmerruar, për të qenë i sinqertë”.

Nëna e Katiet, Amy, më parë pranoi se kishte frikë se vajza e saj mund të kishte dismpfori trupore, duke thënë për The Sunday Times: “Ajo nuk më thotë tani sepse e di që do të kem panik”.

“Ndoshta ajo e bën këtë sepse nuk ndihet mjaft tërheqëse, ose ndoshta është dismorfia e trupit. Një pjesë e problemit është se ajo i bën operacionet e saj pa pagesë, kështu që dikush po e shfrytëzon gjithmonë emrin e saj”, tha ajo.

Nëna e pesë fëmijëve bëri operacionin e saj të parë estetik në moshën 18-vjeçare, ku iu nënshtrua një ndërhyrje në gjoks.

Vitin e kaluar Katie vizitoi Dr Prakesh, i cili kreu operacionin e saj të parë kozmetik dhe iu tha se nuk do ta bënte atë tani.

Ai i tha asaj: “Nëse do të vish tek unë tani, nuk do të bëja operacion. Rreziku i botoksit dhe mbushësve të përsëritur është se ndonjëherë plakeni më shpejt. Me operacione të përsëritura ju ndërhyni në lëkurë, e shtrini atë dhe humbni elasticitetin”.

Carl i ka thënë gjithashtu Katiet të pushojë me operacionet, duke thënë më parë për Revistën OK!: “Ka një moment kur është shumë dhe një rrezik i panevojshëm. Unë mendoj se operacioni duhet të ndalet. Mund të dukesh shumë plastike”.

Sipas The Sun, Katie iu nënshtrua një liposuksioni të plotë të trupit – duke përfshirë heqjen e yndyrës nga barku i saj – dhe një operacion për ngritjen e gjoksit në BeClinic në Bruksel.

Është pohuar gjithashtu se operacioni i fundit i Katiet është xhiruar për kanalin e saj në YouTube dhe se operacioni është kryer nga kirurgu i saj ‘i preferuar’ Dr Frank Plovier.

Më parë ishte raportuar se Katie po planifikonte të udhëtonte në Turqi për një operacion tjetër plastik, por dyshohet se kishte udhëtuar në Belgjikë në fshehtësi.

Duke folur më parë për The Sun për operacionet e saj, Katie tha: “Nëse jam e sinqertë me ju, nëse nuk ka dhimbje, nuk ka asnjë përfitim. Çmimi i bukurisë është ndonjëherë që ju duhet të kaloni nëpër dhimbje”.

“A është e dhimbshme? Operacioni i parë që bëra ishte i pakëndshëm. Këta gjinjtë kanë qenë në Amerikë, Angli, Belgjikë dhe tani këto janë gjinjtë e Turqisë. Sapo i kam reduktuar”, tha ajo.

“Implantet e mia të vjetra – i kam në një çantë dhe, Jezus, kur i mbaja ato ishin vërtet të rënda”, ka treguar modelja britanike.