Katër viktima dhe 302 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit të COVID-19 në Shqipëri janë kryer 1329 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 302 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2.

Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, fatkeqësisht e kanë humbur betejën me COVID19, një 77 vjeçar dhe një 80 vjeçare nga Tirana, një 80 vjeçar nga Fier, një 82 vjeçar nga Durrësi.

Janë shëruar 82 qytetarë, duke e çuar në 10548 numrin e të shëruarve në Shqipëri që prej fillimit të epidemisë.