Kasami takon Shpëtim Idrizin e partisë çame

Kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka takuar në Tiranë kryetarin e PDIU-së, Shpëtim Idrizin. Këtë e ka bërë të ditur vet Kasami në Facebook, ku ka postuar një fotografi me Idrizin.

Kujtojmë se PDIU-ja njihet si partia e Çamëve. Në kuadër të këtij takimi është biseduar lidhur me zhvillimet politike në trevat shqiptare në rajon, sidomos në Maqedoninë e Veriut dhe Shqipëri./GazetaExpress/