Kapet me armatim dhe municion, arrestohet 39-vjeçari nga Kondova

Sot rreth orsës 00:30 pas mesnatës në rrugën “Novo Projektuar” në zonën e Gjorce Petrov, policia nga SPB-Shkup ka arrestuar personin B.D. (39) nga fshatit Kondovë. Gjatë një inspektimi tek ai janë gjetur pistoletë e kalibrit 7.62, me kornizë municioni dhe revolver “ekol vaiper 4.5” si dhe tre patronë. Policia ka informuar Prokurorinë Publike.