Kapet i arratisuri nga burgu i Shtipit

MPB njofton se sot rreth orës 10:45 në Shtip ka arrestuar një të arratisur nga burgu i Shtipit, përcjell TV21. I njëjti është i dënuar me mbi 10 vjet burg ndërsa kërkohej për vuajtje të dënimit të mbetur prej mbi 5 vjet burgim.

“Me datën 18.01.2023 në ora 10:45, ekipi operativ për kërkime, në rrugën “Çerenja” në Shtip ka privuar nga liria S.D.(31) nga Strumica, i dënuar me burgim prej 10 vjet e 6 muaj, për krime të kryera nga neni 235. dhe neni 236 i Kodit Penal. Ndaj ishte lëshuar fletarrest qendror në bazë të urdhëresës nga burgu i Shtipit, me të cilin i kërkohet të vuajë 5 vjet, 8 muaj e 5 ditë. Personi do të dërgohet në burgun e Shtipit për vuajtje të dënimit”, thonë nga MPB.