Kapen në Itali mbi 500 kg lëndë narkotike, dyshohet se vinte nga Shqipëria. Pamjet e aksionit

Nje sasi prej gati 500 kg lende narkotike, qe dyshohet se vinte nga Shqiperia eshte sekuestruar nga autoritetet italiane. 

Mediat fqinje bejne me dije se droga eshte zbuluar ne fundin e dyfishte te nje skafi, nderkohe qe ne pranga eshte vene nje shtetas italian.

Kontrolli u bë dje përgjatë rrugës provinciale që lidh Leçen me Torre Chianca. Një patrullë e policise ka dyshuar per nje automjet jashtë rruge që synonte të tërhiqte nje varkë gati 6 metra, pa të dhëna identifikimi, me një motor të madh.

Megjithëse varka ishte e destinuar per peshkim, efektivet paten dyshime dhe bene nje kontroll. I ndaluari ka pasur edhe me heret precedente ne fushen e trafikut të drogës.

barca1_19084635