Kanye West sërish në qendër të vëmendjes, pëlqen foton në të brendshme të ish-mikeshës së ngushtë të Kim Kardashian

Është beteja e “pëlqimeve” dhe Kanye West e ka shfrytëzuar këtë duke marrë sërish vëmendje.

Reperi i njohur ka pëlqyer një foto joshëse në Instagram të ish-mikeshës së ish-bashkëshortes së tij, Kim, Larsa Pippen, me të cilën Kardashian pati një mosmarrëveshje të famshme.

Fotoja, në të cilën Pippen, 47 vjeç, shihet me një kroset të zi dhe të brendshme me dantella të tejdukshme u postua nga revista “In Touch Weekly” për të detajuar se si ajo e ka mohuar që ka ngritur të pasmet.

Foto: Larsa Pippen/Instagram

Pëlqimi i fotos nga West vjen vetëm disa ditë pasi Kardashian, 41 vjeçe, “pëlqeu” një postim në Twitter që lavdëronte të dashurin e saj të ri, Pete Davidson.

Ky koment – ​​i ndarë fillimisht nga regjisori James Gunn – tha se Davidson, 28 vjeç, ishte “një nga djemtë më të mirë dhe më të ëmbël” dhe tha se ylli i “Saturday Night Live” “i trajton të gjithë rreth tij me respekt”.

Ka kuptim që Kardashian do të pajtohej me komentet e Gunn pasi ajo është në lidhje me yllin e “King of Staten Island” që nga tetori 2021.

Foto: Uri Schanker

Megjithatë, “like” e West është i habitshëm, sepse Pippen më parë kishte fajësuar reperin miliarder për prishjen e miqësisë së saj me Kardashian.

Në nëntor 2020, ish-bashkëshortja e yllit të NBA-së, Scottie Pippen, pretendoi se West “i lau trurin” themeluese së Skims dhe motrave të saj, shkruan PageSix.

“Thjesht ndihem sikur Kanye ishte në një vend ku ai me të vërtetë nuk i besonte askujt me Kim-in, kështu që ndihem sikur isha personi që i thosha, “Oh, mos ji kaq afër saj sepse je kaq afër me të’ kjo kishte të bënte disi me të”, kishte thënë më parë Pippen në podcastin “Hollywood Raw” .

“Nuk dua të jem problemi në marrëdhënien tuaj. Nëse burri juaj ndihet i kërcënuar nga marrëdhënia ime me ju, atëherë unë nuk dua të jem ai person. Unë kam problemet e mia”, deklaroi ajo.

Foto: Getty Images

Pippen tha përsëri në “The Real Housewives of Miami” se West ishte disi i përfshirë në fundin e miqësisë së saj me Kardashian.

“Kam qenë mikesha më e mirë me Kim-in, e dua atë dhe e dua Kanye-n, dhe thjesht isha personi që mbeti në mes”, tha ylli i realitetit në një intervistë rrëfyese që u shfaq premierë në muajin shkurt.

Pippen gjithashtu kohët e fundit përkrahu lidhjen e Kardashian dhe Davidson në grindjen e tyre të njëanshme në mediat sociale me West.

Në episodin e së hënës të emisionit “Behind the Velvet Rope With David Yontef” , ylli i “RHOM” tha se ishte “e lumtur” për çiftin e ri.

Kardashian dhe West më në fund u shpallën ligjërisht beqarë javën e kaluar, një vit pasi ylli i “Keeping Up With the Kardashians” u paraqit për divorc në shkurt 2021. Ish-çifti kanë katër fëmijë.