Kane afër nënshkrimit të mega kontratës me Tottenhamin

Harry Kane raportohet se është duke u përgatitur për të nënshkruar një marrëveshje të re me Tottenhamin.

The Athletic thotë se marrëveshja aktuale e anglezit skadon në verën e vitit 2024 dhe Manchester United është i interesuar për nënshkrimin e tij.

Sidoqoftë, bisedat janë planifikuar midis Tottenham dhe Kane pasi të mbyllet afati i transferimeve, me klubin aktualisht të fokusuar në prurjet e reja.

Anglezi është i hapur për të qëndruar në Tottenham, por nëse një marrëveshje nuk mund të arrihet, atëherë klubi do të përballet me një vendim verën e ardhshme nëse do ta shesë sulmuesin ose do ta humbasë atë falas vitin e ardhshëm.

Trajneri i United, Erik ten Hag është i etur për të nënshkruar me një sulmues këtë verë, me Kane objektivin e tij kryesor.

Bayern Munich gjithashtu është lidhur me një lëvizje për Kane, por ish-presidenti i klubit gjerman Uli Hoeness dyshon se ata mund të përballojnë çmimin e kërkuar të Tottenham prej 130 milionë euro.