Juventusi po mendon transferimin e Bernardos

Gjigantët italianë duan të nënshkruajnë me 27-vjeçarin në huazim kur tregu i transferimeve të rihapet në janar.

Pep Guardiola tashmë ka pranuar se Bernardo Silva mund të largohet nga City, pavarësisht faktit se ai është nën kontratë deri në vitin 2025.

Bernardo ka realizuar 22 gola dhe ka dhuruar 24 asistime në 137 ndeshje të zhvilluara me Manchester Cityn në Premier Ligë.