Juventus po planifikon marrëveshje shkëmbimi për lojtarin e Arsenalit

LONDON, ENGLAND - JULY 18: (R) Pierre-Emerick Aubameyang celebrates scoring the 2nd Arsenal goal with (L) Alex Lacazette, (2ndL) Nicolas Pepe and (3rdL) Hector Bellerin during the FA Cup Semi Final match between Arsenal and Manchester City at Wembley Stadium on July 18, 2020 in London, England. (Photo by Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images)

Bellerin ka bërë mbi 225 paraqitje gjatë tetë viteve të fundit me Gunners, por ai ka qenë i lidhur me një largim nga klubi në afatin kalimtar të verës, transmeton lajmi.net.

Paris Saint-Germain dhe Barcelona janë përmendur si destinacione të përshtatshme, por Tuttomercato raporton se Bianconerët kanë shprehur gjithashtu interesim për të siguruar shërbimet e lojtarit.

Kampioni në fuqi i Serie A ka pasur një interes afatgjatë për Bellerin dhe ata fillimisht u përpoqën ta nënshkruanin atë në verën e 2016.

Topçinjtë mund të kërkojnë rreth 26 milion £ për reprezentuesin e Spanjës, por Zonja e Vjetër mund të kërkojë të ulë çmimin me një marrëveshje shkëmbimi.

Skuadra e Andrea Pirlo do t’u ofrojë atyre mundësinë për të nënshkruar me Adrien Rabiot ose Douglas Costa, aktualisht i huazuar në Bayern Munchen, si pjesë e marrëveshjes.

Hector Bellerin ka qenë disa herë i lidhur me një largim të mundshëm nga Arsenali, mirëpo një gjë e tillë duekt se do të marrë jetë këtë verë.