Juventus në epërsi pas pjesës së parë ndaj Sampdorias

Sfidën e zhbllokoi Paulo Dybala i cili realizoi një gol të bukur me të majtën në minutën e 10-të, nga një asistim i Locatellit. 

‘Biankonerët’ e dyfishuan epërsinë me anë të mbrojtësit Bonnuci i cili realizoi nga pika e penalltisë. 

Mysafirët nuk u dorëzuan dhe e ngushtuan epërsinë në fund të pjesës së parë, me anë të japonezit Maja Yoshida (44′).