Juve siguron çerekfinalen

Një Juventus që nuk bind por që fiton.

Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-1 në shtëpi Monzën, ndërsa në çerekfinale do të përballet me Lazion.

Sa i përket golave, Kean 8′ dhe Chiesa 78′ realizuan për Juven, ndërsa për Monzën shënoi Valoti.