Juve interesohet për transferimin e Milan Skriniar

Milan Skriniar ende nuk ka vendosur për vazhdimin e kontratës me Interin.

Qendërmbrojtësi sllovak ka pesë vite që është pjesë e Neroazzurëve dhe mund të largohet në verë për faktin se Inter ka nevojë të shes për t’i rregulluar bilancet financiare.

Duke parë situatën e tij, Juventus është duke synuar transferimin e sllovakut gjatë verës.

Kapiteni Giorgio Chiellini tanimë është në një moshë të shtyrë dhe Juventus po e sheh Skriniarin si zëvendësuesin adekuat të italianit.

Mediat italiane kanë raportuar për interesimin e Juventusit për lojtarin, edhe pse duket shumë e vështirë që Inter t’ia  shes një yll të skuadrës një rivali siç është Zonja e Vjetër.

Gjithsesi Skriniar mund të largohet nga Neroazzurët pasi skuadra angleze si Chelsea, Tottenham Hotspur e Manchester United e duan atë.

Inter e vlerëson qendërmbrojtësin sllovak me një shumë prej 65 milionë eurove.