Ish-trajneri i Belgjikës: Chelsea kërkon gjëra që Lukaku nuk i bën dot!

Ish-trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez komentoi së fundmi performancën e Romelu Lukakut dhe rikthimin e mundshëm të sulmuesit te Chelsea.

Sipas Martinez te Chelsea, belgut gjithmonë i është kërkuar të bëjë gjëra që ai nuk mundet t’i bëjë.

“Çdo lojtar ka një cilësi themelore, ajo e Romelu-s ka të bëjë me shënimin. Por problemi është se në Londër atij gjithmonë i është kërkuar të bëjë gjëra që nuk mund t’i bëjë. Nëse filloni t’i kërkoni një lojtari të bëjë gjëra që nuk janë cilësia e tij kryesore, ai nuk do të përshtatet në ekip. Shikoni Lukakun statistikat, ai është në elitë për sa i përket numrit të golave ​​të shënuar, por ju duhet të luani për të dhe për cilësitë e tij.”-theksoi ish-tekniku i kombëtares së Belgjikës.