Ish-burri i parë i këngëtares që ishte martuar me Pacollin, bën vetëvrasje

Franco Ciani, 62 vjeç, këngëtar, producent dhe muzikant, burri i parë i Anna Oxa, kreu vetvrasjevrau të enjten e kaluar (02.01.2020) në një hotel në Fidenza.

Sipas “Il Corriere della Sera” autori i shumë këngëve si ” “Ti lascerò”” (i cili fitoi Sanremo në 1989 kënduar nga Ana Oxa dhe Fausto Leali) kishte shumë borxhe.

Ishte sherbimi i hotelit i cili e gjeti trupin e pa jetë të kantautorit në dhomën e hotelit në mëngjesin e së premtes.

Para se të vdiste Cianë përditësoi foton e profilit në Instagramit duke vendosur imazhin e një ëngjëlli.

Ciani lindi në Bolonjë me 17 gusht 1957 u martua me Ana Oxën kur ishte vetëm 19 vjeç dhe pas divorcit ata nuk janë parë më bashkë.

Ciano bashkëpunoi me muzikant të njohur si Lucio Dalla dhe Marina Fiordaliso.