Interi pranon ofertë nga Al Nassr për Brozovic, pret edhe ofertën e Barcelonës

Klubi italian, Interi thuhet se po shqyrton ofertat për mesfushorin Marcelo Brozovic, duke përfshirë Al-Nassr dhe Barcelona.

Nuk është mister që Interi po punon drejt mesit të së ardhmes. Brozovic është sigurisht një nga lojtarët që mund të lejojë një ‘merkato’ të mirë.

Sipas SportItalia, përveç sirenave me para dhe për këtë arsye tërheqëse nga Arabia Saudite, kroati vazhdon të mburret me Xavin në mesin e admiruesve të tij.

Trajneri i Barcelonës dëshiron të shtojë më shumë cilësi në mesfushë dhe ka përfshirë Ilkay Gundoganin si një prioritet absolut për sezonin veror.

Brozovic është gjithashtu një lojtar shumë i vlerësuar, që nga ditët në të cilat kroati zgjodhi të rinovojë me Interin, pavarësisht se kishte një marrëveshje të skaduar dhe ka mundësi që kontakte të reja të ripropozohen në javët në vijim.

Në janar u fol për një hipotezë shkëmbimi që do të kishte përfshirë Franck Kessie me një bilanc në favor të Interit: deri më sot, milanezët do të preferonin një ofertë thjesht ekonomike dhe më pas do ta kthenin vëmendjen te objektivat e identifikuar kur përgatitnin këtë sesion të tregut të transferimeve.

Katalanasit do të orientoheshin të arrinin me një ofertë rreth 20 milionë euro.

Në anën tjetër, oferta e Al-Nassr nga Arabia Saudite thuhet se peshon 15 milionë euro, e cila mund të mos jetë e mjaftueshme për të tunduar lojtarin ose Interin për një shitje.