Interi konfirmon lëndimin e Correas, mungon ndeshjen e radhës

Sulmuesi i Interit, Joaquin Correa iu nënshtrua një raundi testesh mjekësore sot, të cilat konfirmuan praninë e një dëmtimi në kofshë.
Sulmuesi argjentinas u detyrua të humbasë fitoren e ‘Nerazzurrëve’ në ‘Derby della Madonnina’ ndaj Milanit për shkak të një dhimbjeje në kofshë. Interi fitoi 1-0 falë një goditjeje me kokë Lautaro Martinez në pjesën e parë, duke i lënë ata 13 pikë prapa liderit të ligës Napoli.

Siç theksohet nga ‘Calciomercato.com’, Correa iu nënshtrua një raundi testesh mjekësore në institutin Humanitas në Milano sot, të cilat konfirmuan një ndrydhje në muskulin e kofshës së tij të djathtë.

Ish-sulmuesi i Lazios do të mungojë në ndeshjen e ardhshme të ‘Nerazzurrëve’ kundër Sampdorias më 13 shkurt dhe ai mund të humbasë ndeshjen e mëposhtme kundër Udineses më 18 shkurt.

Correa ka luftuar për të treguar më të mirën e tij për Interin që kur u bashkua nga Lazio në verën e vitit 2021, duke shënuar vetëm nëntë gola në 61 paraqitje në të gjitha garat.