I është bërë Leo Messit si hije – zbulohet sa paguhet truproja e argjentinasit

Truproja e Lionel Messit dëshmoi vlerën e tij të dielën mbrëma kur ndoqi një pushtues të fushës në stadiumin BMO.

Një tifoz ishte i dëshpëruar për një përqafim nga argjentinasi dhe vrapoi në fushë gjatë fitores 3-1 të Inter Miami kundër LAFC.

I veshur me ato që dukej se ishin ngjyrat e Barcelonës, tifozi depërtoi në sigurinë dhe shkoi drejt fituesit të shtatë herë të Topit të Artë, por truproja e Messit, Yassine Chueko, e largoi atë me forcë për të mbajtur klientin e tij të sigurt .

Chueko që atëherë është përballur me kritika për kapjen e tifozit nga qafa, por me truprojën që ishte një ish-ushtar i ushtrisë amerikane, ai është trajnuar për të mbrojtur Messin me çdo kusht. Chueko u punësua nga Inter Miami për të vëzhguar çdo lëvizje afër Messit.

Çmimet e biletave për të gjitha ndeshjet e Majamit janë rritur në mënyrë drastike, me biletat më të ulëta të rishitjes për ndeshjen e së dielës në LA duke filluar nga 750 dollarë. Sigurisht që nuk kishte vlerë për paratë për atë një tifoz në veçanti, por Chueko i tregoi Messit dhe Miamit pse ai ka paguar paratë e mëdha.

Chueko thuhet se paguhet 250,000 dollarë në vit për të vëzhguar Messin, dhe ai madje parakalon në vijën e afër fushës gjatë ndeshjeve si një ndihmës gjyqtar.

Megjithatë, ai nuk mbron vetëm Messin, pasi Chueko gjithashtu kujdeset për gruan Antonela Roccuzzo dhe pjesën tjetër të familjes së argjentinasit.