Hoxha apel shqiptarëve: Nëse s’keni pare, trrusni b…ën edhe kqyrne Feriden (VIDEO)

Imami nga Shkupi, Sadulla Bajrami në një ligjeratë para xhematit ka folur rreth varfërisë.

Ai ka apeluar gjithë që nëse nuk keni para, të rrini në shtëpi dhe mos të bëheni ‘lypësar’, transmeton Indeksonline

“O filan kjo shkon vetëm për ty. Nëse nuk ki pare mos dil prej shpije ose mos dil në kafe me kqyr kush po ta qet 1 kafe ose 1 sok. Me plot kuptimin e fjalës po du me thanë “trrus bithën” edhe rri në shtëpi tane kqyre Feriden ose dicka tjetër”, ishte apeli i imamit nga Maqedonia Veriore.