Haradinaj: Albin Kurti ka shfuqizuar vendimet e Isa Mustafës

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj tha se Kurti i ka shfuqizuar vendimet e ish-kryeministrit Mustafa.

Ai theksoi se këto vendime të kryeministrit aktual janë tentim për ta mashtruar popullin.

Postimi i plotë:

Sot Qeveria Kurti mori disa vendime me hov, si dhe padrejtësisht e me tendencë po tenton ta mashtrojë opinionin. Për populizëm këtë mashtrim e quajtën si shfuqizim i vendimeve të Kryeministrit Haradinaj. Për shkak të korrektësisë qytetarët duhet të dinë se sot është shfuqizuar vendimi i Isa Mustafës i vitit 2015. Ky vendim parashihte privilegje për zyrtarët edhe pas përfundimit të mandatit. Shpresoj që Kryeministri Kurti e ka informuar partnerin e tij të koalicionit Z. Mustafa për këtë vendim. E neve na mbetet ta informojmë opinionin për këtë mashtrim të radhës. D.H /Lajmi.net/