Hamilton ende nuk ka filluar negociatat për rinovim me Mercedes

Lewis Hamilton ende nuk ka rinovuar me ekipin e tij, Mercedes.
Piloti britanik ka kontratë me Mercedes deri në vitin 2023 dhe rinovimi ende nuk ka ndodhur.

Sipas raportimit të ‘Sky Sports’, Hamilton ende nuk ka filluar negociatat për kontratën me Mercedes, përcjell lajmi.net.

Pavarësisht raporteve të përhapura, ai ende nuk ka filluar negociatat me drejtuesit e ekipit.

Historitë që pretendojnë se Hamilton po mbyllet në një marrëveshje 60 milionë funte në vit të financuar nga shefi i INEOS Sir Jim Ratcliffe, një e treta e pronarit të ekipit Mercedes F1, kuptohen nga ‘Sky Sports’ si pa bazë.

Mbetet të shihet nëse do arrihet marrëveshje në mes palëve.