Hakmarrja ende në ajër për Salah dhe Liverpool pavarësisht lëndimit të Ramos

Ata që kënaqen me idenë e karmës do të kenë buzëqeshur, por për adhuruesit e rrëfimit të futbollit, ishte lajmi më i keq i mundshëm.

Nuk do të ketë përplasje ​​midis Sergio Ramosit dhe Mohamed Salahut kur Real Madrid dhe Liverpool të takohen të martën.

Asnjë përballje, asnjë shans për hakmarrje ose ndëshkim, asnjë shfaqje anësore në një barazim që kërkon pak mëlmesa shtesë siç është.

Një lëndim në muskulin e pasmë të këmbës, do të thotë që Ramos do të humbasë të dyja ndeshjet e kësaj çerekfinale të Ligës së Kampionëve, si dhe El Clasicon të së shtunës kundër Barcelonës.

Sigurisht që 35-vjeçari mund të presë pak simpati nga mbështetësit e Liverpoolit. Ai është, dhe do të mbetet gjithmonë, një horr në sytë e tyre. Kujtimet e takimit të fundit të The Reds me Realin, në finalen e 2018 në Kiev, janë ende të freskëta.

Ramos la gjurmët e tij atë natë, në më shumë mënyra se një. Ishte ndërhyrja e tij e cila, rastësisht ose nga rëndësia, përfundoi me një lëndim ndaj Salah me vetëm gjysmë ore lojë, dhe shumë në Liverpool, përfshirë Jurgen Kloppin, besojnë se ai ishte përgjegjës për mënyrën në të cilën shkoi ndeshja atë natë, mirëpo nuk përjashtohen as gabimet e portierit Loris Karius.

“I pamëshirshëm dhe brutal”, e kishte quajtur Klopp spanjollin, duke krahasuar më vonë Ramosin si një mundës për përballje e tij ndaj Salah.