“Gruaja e Kurtit gjysma më e mirë e tij, me një origjinë interesante”

“Njihuni me gruan e mrekullueshme të Albin Kurtit, një zonjë e vërtetë me një origjinë interesante”, me këtë titull mediat në Maqedoni kanë realizuar një shkrim, lidhur me bashkëshorten e kryeministrit Kurti, Rita Augustad Knudsen.

Ky artikull i realizuar kohë më parë thotë se nëpër tubimet zgjedhore të Kurtit kishte marrë vëmendje bashkëshortja e tj, duke e quajtuar si gjysma e tij më e mirë.

“Por ajo që tërhoqi vëmendjen e publikut në tubimet zgjedhore të Kurtit ishte prania e gjysmës më të mirë të këtij politikani kosovar. Kurti u shfaq me gruan e tij Rita Augustad Knudsen, e cila sipas fotove të publikuara nga mediat e Kosovës është një zonjë e vërtetë”, thuhet në këtë artikull.

Rita është Norvegjeze, dhe Kurti zbuloi për mediat se e kishte takuar në Prishtinë. Çifti janë martuar që nga viti 2015 dhe kanë një vajzë të bukur të quajtur Lea./Bota sot

Image