Goditet nga makina derisa po ngiste biçikletën – Conor McGregor i shpëton mrekullisht vdekjes

Conor McGregor ka treguar prerjen e madhe që pësoi në trupin e tij pasi u përplas nga një makinë të premten.

Irlandezi u tregoi fansave të tij se ishte goditur nga një makinë teksa po ngiste biçikletën në Irlandë. Ylli i UFC-së ndau një video të pasojave të aksidentit ku biçikleta e tij u shfaq e shpërndarë nëpër rrugë, ndërsa dëgjohej një zë që kërkonte falje.

Pas përplasjes, McGregor me sa duket kishte frikë për jetën e tij për shkak të shpejtësisë së goditjes. Krahas videos, luftëtari irlandez shkroi: “U përplasa nga një makinë tani nga prapa. Një kurth dielli, shoferi nuk mund të më shihte. Shpejtësi e plotë drejt meje”.

“Faleminderit Zot, nuk ishte koha ime. Faleminderit mundjes dhe xhudos gjithashtu. Vetëdija për përkuljen më shpëtoi jetën”. Duke folur buzë rrugës në video, ai u dëgjua duke i thënë shoferit: “Mirë shok, mos u shqetëso për këtë”.

“Kjo është e keqe, unë mund të kisha vdekur atje. Unë ia mbatha vdekjes atje, djema”. Një postim i dytë më pas tregoi McGregorin brenda makinës që e kishte goditur, pasi kishte nevojë për një intervenim të lehtë.

Duke ndarë udhëtimin e tij në shtëpi së bashku me shoferin e makinës me emrin “Mick”, ai vazhdoi: “Unë jam këtu me Mick… Mick më goditi me makinën e tij. Ne e kemi biçikletën pas, nuk ishte koha jonë, Mick, kjo është e gjitha. Zoti na bekoftë, dhe ne jemi ende këtu, faleminderit Zotit. Kjo është gjithçka që ka rëndësi”, ka vazhduar irlandezi.

Pak orë pas incidentit, McGregor tani ka dhënë një përditësim mbi gjendjen e tij për 45.9 milionë ndjekësit e tij në Instagram. Luftëtari irlandez i arteve marcialeve të përziera ndau një foto të një plage të tmerrshme në trupin e tij dhe në pjesën e sipërme të këmbës së djathtë.

McGregor ishte me sa duket me fat që shpëtoi vetëm me prerje, pasi një lëndim më i rëndë mund të kishte penguar kthimin e tij të planifikuar në tetëkëndësh. “The Notorious” nuk është shfaqur që kur theu brutalisht këmbën e tij në një humbje ndaj Dustin Poirier në korrik të vitit 2021.