Gjendja e mjerueshme e Dani Alvesit në burg, firmos fanella në këmbim të cigareve

Dani Alves ndodhet në burg në Barcelonë prej dy muajsh pasi u arrestua me akuzën për përdhunim. Futbollisti më i trofeshëm i të gjitha kohërave po kalon ditët në burgun e Brians I dhe mediat spanjolle po shkruajnë për një polemikë të re, në qendër të së cilës është Alves.

Sipas portalit katalanas “El Caso”, Alves është përfshirë në një skemë kontrabande dhe shitje cigaresh në burg, transmeton lajmi.net.

“El Caso” shkruan se Alves po punon me një të burgosur që është i lirë të lëvizë nëpër burg. Ai i burgosur mbledh bluza dhe fanella dhe ia çon Alves, i cili firmos një autograf dhe merr cigare në këmbim.

Duke qenë se Alves është një futbollist i njohur, autografi i tij vlen shumë.

Zyrtarët e burgut vunë re se në burg po hynin një sasi e madhe fanellash të Barcelonës. Alves përpiqet të mbajë një rutinë në burg dhe shmang incidentet, duke shpresuar se sjellja shembullore do ta ndihmojë atë të dalë herët nga burgu.

Megjithatë, ai mund të gjobitet nëse një gjykatë spanjolle konstaton se ai ka përfituar nga kontrabanda e cigareve në burg.

Kujtojmë se Alves u arrestua më 20 janar pasi një vajzë denoncoi në polici se futbollisti brazilian e përdhunoi në një klub nate në Barcelonë më 30 dhjetor.

Ai aktualisht është nën hetim dhe në pritje të një vendimi.