Formacionet zyrtare të finales së Superkupës të Spanjës: Athletic Bilbao- Real Madrid

Sonte (e diele) do të zhvillohet finalja e Superkupës të Spanjës mes Athletic Bilbao dhe Real Madrid.

 

“Los Blancos” prekën finalen duke eliminuar Barcelonën, derisa Bilbao me përmbysje triumfoi ndaj Atletico Madridit, shkruan lajmi.net.

Tani, formacionet zyrtare të zgjedhura për këtë finale janë bërë publike.

Athletic Club: Simon; De Marcos, Yeray, Martinez, Balenziaga; Berenguer, D.Garcia, Zarraga, Muniain; Sancet, Williams.

 

Real Madrid: Courtois; Mendy, Alaba, Militao, Vazquez; Modric, Casemiro, Kroos; Rodrygo, Vinicius, Benzema.

 

Takimi nis në ora 19:30.