Formacionet e mundshme: Man City – RB Leipzig

Dy gjigantët evropianë duan pikët e plota, pavarësisht që “Qytetarët” janë favorit, shkruan lajmi.net.

Dy skuadrat kanë top yjet kryesorë, andaj pritet një përballje shumë interesante.

Formacionet e mundshme:

Man City (4-3-3): Ederson; Zinchenko, Dias, Stones, Walker; Gundogan, Rodri, Bruyne; Sterling, Torres, Mahrez.

RB Leipzig (4-2-3-1): Gulacsi; Klostermann, Orban, Simakan, Angelino; Haidara, Adams; Szoboszlai, Forsberg, Nkunku; Silva

Ndeshja zhvillohet në “Etihad” dhe nis në ora 21:00.