Filipçe: Të shtruar janë 64 pacientë, 8 në gjendje të rëndë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës për shtyp pasditen e sotme tha se në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup gjenden të shtruar aktualisht 64 pacientë, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit janë shtruar 6 persona. 8 persona janë në gjendje të rëndë klinike, ndërsa disa pacientë janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe do të testohen gjatë ditëve të ardhshme, dhe sipas rregullores nëse 2 herë dalin negativë do të lëshohen në shtëpi dhe këta janë plotë 11 pacientë.